E-posta Güvenliği

Internet üzerinden yapılan iletişimde en çok kullanılan metod e-postalardır.

 

E-postalar; birçok kuruluşun iş akışı sürecinde ya da haberleşmesinde omurga görevindedir. Hacker’lar, oltalama e-postaları, spam virüsler, kimlik hırsızlığı gibi tehditler e-posta güvenliğinin önemini vurgulamaktadır.Posta güvenliği teknolojisi; kurumların eposta iletişiminin virüs, spam  ve zararlı kodlara karşı korunması için kullanılan bir çözümdür.

E-postaların güvenliği sağlanmazsa, içerdikleri bilgiler başkaları tarafından ele geçirilebilir, gönderim ya da depolama sırasında içerikleriyle oynanabilinir, ya da değiştirilebilir, başkası adına atıyormuş gibisahte e-postalar atılabilir ya da Denial of Service gibi ataklarla eposta sunucusu tamamen kullanılamaz hale getirilebilir.

E-postaların güvenliğini sağlayan teknolojiler sayesinde; e-posta bombardımanı, spam e-postalar, oltalama e-postaları, e-postayla gelen solucanlar, sahte epostalar gibi tehlikelere karşı veri bütünlüğünüzü ve güvenliğinizi korumuş ve iş akışınızın devamını garantilemiş olursunuz.Bununla birlikte, bu teknoloi e-posta kutusna gelen spam e-postaların azalmasıyla, gereksiz iş yükünün ve zaman kaybının da minimuma inmesini sağlayarak da işte verim artışı sağlar. Ayrıca, e-posta güvenliği yalnızca epostaların güvenliğinden ziyade ağınızı da içerden ya da dışardan gelebilecek çok çeşitli zararlı yazılımlardan korumanız için anahtar görevdedir.

TOP